Ambitna książka czy rozrywka? Co wybrać?

Nie jestem fanką romansów i raczej rzadko sięgam po tego typu książki, ale muszę przyznać, że czasem w długie zimowe wieczory potrzebuję przeczytać coś, co pomoże mi się trochę odstresować, odciąć od codzienności, a romanse idealnie się sprawdzają w takich sytuacjach. Kilka dni temu skończyłam czytać drugą część serii “365 dni” czyli “Ten dzień”, która okazała się całkiem przyjemna w odbiorze. Oczywiście nie możemy do tego typu literatury podchodzić zbyt ambitnie, nie możemy mieć zbyt wygórowanych oczekiwań, a jedyne co, to powinniśmy liczyć na dobrą rozrywkę. Bianka Lipińska w tej kwestii stanęła na wysokości zadania.

Powieść erotyczna czy zwyczajny romans?

W ostatnim czasie było bardzo głośno na temat twórczości Blanki Lipińskiej, a recenzje jej twórczości nie były zbyt pochlebne. Jednak wiele osób zapominało przede wszystkim o tym, jaki to jest rodzaj literatury i czego powinno się od niej oczekiwać. Autorka przecież nigdy nie powiedziała, że pretenduje do roli wieszcza narodowego, a jedynie, że chce zapewnić swoim czytelnikom trochę rozrywki, trochę przyjemności. Książka ta została napisana dość lekko, zabawnie, momentami wulgarnie, ale nie oznacza to wcale, że nie ma tam nic oprócz przekleństw i seksu. Bohaterowie zostali wykreowani dokładnie, z dbałością niemal o każdy szczegół. Akcja w powieści toczy się dość powoli, ale pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, co nadaje całości odpowiedniego tempa. 

Jaki powinien być dobry romans?

Główną bohaterką powieści jest Laura Biel, która prowadzi luksusowe życie na Sycylii. Ma w życiu naprawdę wszystko, co jest jej do szczęścia potrzebne, ale nie zna tajemnic swojego męża. Mężczyzna bowiem jest bardzo niebezpiecznym człowiekiem, jest członkiem mafii, co może mieć także wpływ na życie kobiety. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów dotyczących dalszej fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienie sobie własnej opinii na jej temat. Jeśli więc szukacie jakiejś książkowej rozrywki, to ta pozycja nadaje się ku temu idealnie.